Haber ve Duyurular

Sosyal Bilimler Enstitüsü Lisansüstü Giriş Sınav Sonuçları

08-10 TEMMUZ 2020 TARİHİNDE YAPILMIŞ OLAN YÜKSEK LİSANS VE DOKTORA (Ph.D) PROGRAMLARI GİRİŞ SINAVLARINA İLİŞKİN SINAV SONUÇLARI VE KESİN KAYIT İÇİN GEREKLİ EVRAKLARIN LİSTESİ

 

14/07/2020 - KARAR 2020.32.02

08-10 Temmuz 2020 tarihleri arasında yapılmış olan Yüksek Lisans ve Doktora Programları Giriş Sınavlarına ilişkin Ana Bilim Dalı Başkanlıklarından gelen sınav sonuçlarına bağlı olarak 2020–2021 Eğitim-Öğretim yılı Güz dönemi Giriş Sınavlarını kazanan aşağıda adı ve soyadı belirtilen asıl adayların lisansüstü programlara kayıt hakkı kazandıklarına ve kayıt yaptırmalarının uygun olduğuna oy birliğiyle karar verilmiştir.

 

Tarih Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-5  TC-5  DĞ-2

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Aldiyar AŞIRBEKOV

76. 84

Başarılı

KC

Asıl

2

Şeyda Nur BARTIK

76.70

Başarılı

TC

Asıl

3

İlker ŞENER

74.65

Başarılı

TC

Asıl

4

Asel TOKTORALI KIZI

73.42

Başarılı

KC

Asıl

5

Caynagül TACIBAY KIZI

73.42

Başarılı

KC

Asıl

6

Emre DEMİR

73.17

Başarılı

TC

Asıl

7

Büşra ÖZBABACAN

71.33

Başarılı

TC

Asıl

8

Baktiyar KELDİBEKOV

68.00

Başarılı

KC

Asıl

9

Naim Samet TAYFUR

67.64

Başarılı

TC

Asıl

10

Ayzat CILDIZBEK KIZI

64.75

Başarılı

KC

Asıl

11

Oğuzhan ÖZTÜRK

64.12

Başarılı

TC

DĞ-TC*

          

*Enstitü Yönetim Kurulu kararıyla Tarih Yüksek Lisans programında boş kalan ‘‘Diğer’’ kontenjanındaki 1 (bir) kontenjan

‘‘Türkiye Cumhuriyeti’’ kontenjanına aktarılmıştır.

 

 

Tarih Anabilim Dalı

Arkeoloji ve Sosyal Antropoloji Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-3  TC-3  DĞ-2

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Merve ÇAKMAR

68.20

Başarılı

TC

Asıl

 

Türkoloji Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-5  TC-5  DĞ-2

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

İndira AMANKOCOEVA

77.43

Başarılı

KC

Asıl

2

Argen ŞABDANOV

76.89

Başarılı

KC

Asıl

3

Ayturgan KUDAYBERDİEVA

76.54

Başarılı

KC

Asıl

4

Canıl  KENCAKUN KIZI

76.49

Başarılı

KC

Asıl

5

Hanzada  NURKAMİL KIZI

74.03

Başarılı

KC

Asıl

6

Kübra TÜRKMENOĞLU

71.13

Başarılı

TC

Asıl

7

Selim ÖRS

70.86

Başarılı

TC

Asıl

8

Ravza KOL

68.49

Başarılı

TC

Asıl

9

İpek Nur AVCI

63.99

Başarılı

TC

Asıl

 

 

Türkoloji Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: KC-2  TC-2  DĞ-1

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Canat BEYŞENALİEVA

84.35

Başarılı

KC

Asıl

2

Sezim İŞENALİEVA

84.15

Başarılı

KC

Asıl

3

Pelin DANIŞMANT

83.64

Başarılı

TC

Asıl

4

Yasemin TAŞ

80.05

Başarılı

TC

Asıl

5

Güler KAÇAR

78.65

Başarılı

TC

DĞ-TC*

* Enstitü Yönetim Kurulu kararıyla Türkoloji Doktora  programında boş kalan ‘‘Diğer’’ kontenjanındaki 1 (bir) kontenjan 

‘‘Türkiye Cumhuriyeti’’ kontenjanına aktarılmıştır.

 

 

İktisat Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-4  TC-2  DĞ-2

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Muhammed Rafig NAZARİ

82.00

Başarılı

Asıl

2

Uulbolsun NURKAMİLOV

78.71

Başarıl

KC

Asıl

3

Sayed Abdullah OMER

78.00

Başarılı

Asıl

4

Serhat SEZGİN

76.99

Başarıl

TC

Asıl

5

Ali-Tokobii BAYTEMİROV

69.70

Başarıl

KC

Asıl

6

Şamil KUBUBEKOV

69.10

Başarıl

KC

Asıl

 

 

İktisat Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: KC-3 TC-1  DĞ-1

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Hakan GÜVEN

76,35

Başarılı

TC

Asıl

 

İşletme Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-4  TC-4  DĞ-2

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Aysana ASKARBEK KIZI

74.77

Başarılı

KC

Asıl

2

Fatih KARAKAYA

73.94

Başarılı

TC

Asıl

3

Gülcan TAALAYBEKOVA

70.22

Başarılı

KC

Asıl

4

Caynagül COMONBEKOVA

68.37

Başarılı

KC

Asıl

5

Aygerim AMİROVA

62.53

Başarılı

KC

Asıl

6

Kerem TOSUN

60.13

Başarılı

TC

Asıl

 

İşletme Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: KC-2  TC-2  DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Aysulu BEYSHENOVA

85.05

Başarılı

KC

Asıl

2

Meerim ASANBEKOVA

80.70

Başarılı

KC

Asıl

3

Caynagül ATANBEKOVA

79.46

Başarılı

KC

DĞ-KC*

 

* Enstitü Yönetim Kurulu kararıyla İşletme Anabilim Dalı Doktora  programında boş kalan ‘‘Diğer’’ kontenjanındaki 1 (bir) kontenjan   ‘‘Kırgız Cumhuriyeti’’ kontenjanına aktarılmıştır.

 

İletişim Bilimleri Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-4 TC-5  DĞ-3

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Habib HABİBOV

85.00

Başarılı

Asıl

2

Enes ŞİMŞEK

75.99

Başarılı

TC

Asıl

3

Fatima RAATBEK KIZI

74.09

Başarılı

KC

Asıl

4

Adina ESENTUROVA

70.14

Başarılı

KC

Asıl

5

Ömür KARTAL

68.91

Başarılı

TC

Asıl

6

Abdulsamet ATICI

67.30

Başarılı

TC

Asıl

7

Hüseyin TUFAN

67.19

Başarılı

TC

Asıl

8

Selma TÜMER

66.89

Başarılı

TC

Asıl

9

Alina MELİS KIZI

66.13

Başarılı

KC

Asıl

10

Gulumhon ALDAŞEVA

65.73

Başarılı

KC

Asıl

 

 

İletişim Bilimleri Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: KC-3  TC-2  DĞ-1

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Zeki OKYAY

87.30

Başarılı

TC

Asıl

2

Atilla GÜVEN

82.40

Başarılı

TC

Asıl

3

Tolkun BEKTURGAN KIZI

78.20

Başarılı

KC

Asıl

4

Kayhan KÜÇÜK

76.10

Başarılı

TC

Asıl

 

 

Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-6 TC-3  DĞ-1

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Ayzirek ALMAZBEKOVA

82.27

Başarılı

KC

Asıl

2

Emine BÜYÜKBAYRAM

76.05

Başarılı

KC

Asıl

3

Kulpunay MIRSABEK KIZI

70.24

Başarılı

KC

Asıl

4

Saadat OSKONOVA

66.80

Başarılı

KC

Asıl

5

Tuğçe Nur UĞURLU

67.85

Başarılı

TC

Asıl

6

Ayşe BUZ

61.98

Başarılı

TC

Asıl

 

 

Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: KC-2  TC-1  DĞ-1

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Murat BAYIR

80.45

Başarılı

TC

Asıl

2

Selva KALA

80.15

Başarılı

TC

KC-TC*

 

* Enstitü Yönetim Kurulu kararıyla Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı Doktora  programında boş kalan ‘‘Diğer’’ kontenjanındaki 1 (bir) kontenjan   ‘‘Türkiye  Cumhuriyeti’’ kontenjanına aktarılmıştır.

 

Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-6  TC-3  DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Assiya MURADOVA

81.00

Başarılı

Asıl

2

Argen CUMGALBEKOV

75,25

Başarılı

KC

Asıl

 

 

İslam Bilimleri Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-5  TC-2  DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Arzıgül KALIK KIZI

89.00

Başarılı

KC

Asıl

2

Elizat TURDUBEKOV

71.89

Başarılı

KC

Asıl

3

Medina TOKONOVA

67.99

Başarılı

KC

Asıl

4

Muhammed Ramazan KURTOĞLU

65.60

Başarılı

TC

Asıl

5

Adaham ASATİLLAEV

64.22

Başarılı

KC

Asıl

6

Kerimbek CUMABEKOV

63.79

Başarılı

KC

Asıl

 

İslam Bilimleri Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: KC-4  TC-2  DĞ-1

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Edilbek KAİNAZAROV

81.20

Başarılı

KC

Asıl

2

Bekzat ASANBEKOV

81.10

Başarılı

KC

Asıl

3

Tolgonay ADILCAN KIZI

79.30

Başarılı

KC

Asıl

 

Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-5  TC-5  DĞ-2

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Canılay MARKİSOVA

95.00

Başarılı

Asıl

2

Naira IRISKELDİEVA

79,06

Başarılı

KC

Asıl

3

Dılzhan KAİYPOVA

77,36

Başarılı

KC

Asıl

4

Begayım TENTİEVA

75,05

Başarılı

KC

Asıl

5

Gülnura ALİEVA

74,70

Başarılı

KC

Asıl

6

Adelia KADYRSHAEVA

73,36

Başarılı

KC

Asıl

7

Ayzada MUHTAROVA

73,01

Başarılı

KC

TC-KC*

8

Meerim  TALANTBEKOVA

73,00

Başarılı

KC

TC-KC*

9

Zarina BEYŞENBAEVA

72,88

Başarılı

KC

TC-KC*

10

Zeynep ÖZEN

72,43

Başarılı

TC

Asıl

11

Aykanış İSAKOVA

68.75

Başarılı

KC

TC-KC*

12

Adina AYDARBEKOVA

64.80

Başarılı

KC

DĞ-KC*

 

* Enstitü Yönetim Kurulu kararıyla  Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı Yüksek lisans  programında  boş kalan ‘‘Türkiye Cumhuriyet’’ kontenjanındaki 4 (dört) kontenjan  ve  ‘‘Diğer’’ kontenjanındaki 1 (bir) kontenjan   ‘‘Kırgız Cumhuriyeti’’ kontenjanına aktarılmıştır.

 

Turizm ve Otel İşletmeciliği Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-5  TC-3  DĞ-2

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Mina MAMEDOVA

85.00

Başarılı

Asıl

2

Altınay TOKTOROVA

86.49

Başarılı

KC

Asıl

3

Lira AKILBEKOVA

74.96

Başarılı

KC

Asıl

4

Ayşa ABAZGANOVA

71.34

Başarılı

KC

Asıl

5

Canılay MUHAMED KIZI

67.27

Başarılı

KC

Asıl

6

Bayzak SAYİTBURHONOV

60.25

Başarılı

KC

Asıl

 

 

Felsefe Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-3  TC-2  DĞ-1

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Gulina KURBANAKUN KIZI

78.87

Başarılı

KC

Asıl

2

Gulzana İLİPAEVA

75.01

Başarılı

KC

Asıl

3

Makbule Ayşenur ÖZCAN

72.47

Başarılı

TC

Asıl

4

Mira SÜYÜNOVA

69.88

Başarılı

KC

Asıl

5

Mücahit ÇINAR

61.43

Başarılı

TC

Asıl

 

Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-6  TC-1  DĞ-2

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Nurzat NURBEKOVA

75.15

Başarılı

KC

Asıl

 

Saida ÇAZIMOVA

75.00

Başarılı

Asıl

2

Altınbü SAGINALI KIZI

74.06

Başarılı

KC

Asıl

3

Kanıshay BAKTIBEK KIZI

73.66

Başarılı

KC

Asıl

4

Ak –Saykal RISBEKOVA

72.95

Başarılı

KC

Asıl

5

Orhan Veli KİLİT

71.21

Başarılı

TC

Asıl

6

Ercan OZKAYA

70.40

Başarılı

TC

DĞ-TC

 

*Enstitü Yönetim Kurulu kararıyla  Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı Yüksek lisans  programında boş kalan  ‘Diğer’’  kontenjanındaki 1 (bir) kontenjan   ‘‘Türkiye Cumhuriyet’’ kontenjanına aktarılmıştır

 

Sosyoloji Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-5  TC-3  DĞ-2

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Sagınay KARAEVA

77.74

Başarılı

KC

Asıl

2

Ayzada KOZUKULOVA

75.47

Başarılı

KC

Asıl

3

Mayram RATBEK KIZI

68.90

Başarılı

KC

Asıl

4

Tatına AŞIRKULOVA

65.47

Başarılı

KC

Asıl

5

Hüseyin Haktan ŞAN

64.70

Başarılı

TC

Asıl

6

Naim Samet TAYFUR

64.01

Başarılı

TC

Asıl

7

Zaynel Abidin TEKİN

60.23

Başarılı

TC

Asıl

 

 

İngiliz Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-5  TC-3  DĞ-1

Nu

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Guliya ERMAT KIZI

82.55

Başarılı

KC

Asıl

2

Hatice Şeyma BALCI

82.19

Başarılı

TC

Asıl

3

Nurcan TALAEVA

81.34

Başarılı

KC

Asıl

4

Aynura ASİRDİNOVA

80.66

Başarılı

KC

Asıl

5

Kasiet SARIBAEVA

67.88

Başarılı

KC

Asıl

 

Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: KC-6  TC-2  DĞ-0

Nu

Adı Soyadı

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Diana İSAKOVA

78.18

Başarılı

KC

Asıl

2

Daniyar DCALİLBEK

75.83

Başarılı

KC

Asıl

3

Diana KASIMOVA

74.11

Başarılı

KC

Asıl

4

Erlan DUSHENALİEV

71.93

Başarılı

KC

Asıl

5

Süyünt ACIKANOV

66.43

Başarılı

KC

Asıl

 

BAŞARILI ÖĞRENCILER, LISANSÜSTÜ KESIN KAYITLARINI 03-04 EYLÜL 2020 TARIHLERI ARASINDA YAPMALIDIR.

KESİN KAYIT  İÇİN İSTENİLECEK BELGELER:

  1. Lisans/5 yıllık fakülte diploması/Y.Lisans Diploması
  2. Nüfus cüzdanı (T.C. vatandaşları için)
  3. Not dökümü (transkript)
  4. İkametgah belgesi (yeni tarihli)
  5. 2 adet 3x4(cm) ebadında fotoğraf (fotoğraflar son altı ay içinde, önden, sakalsız, adayı kolaylıkla tanıtabilecek şekilde olmalıdır)
  6. Askerlikle ilişiği yoktur belgesi (T.C. vatandaşları için)
  7. Kesin kayıt formu
  8. Diploma denklik belgesi (T.C. ve K.C. YÖK dışında mezun olanlar için)
  9. 200 som (kimlik ücreti)