Haberler SBE

КООМДУК ИЛИМДЕР ИНСТИТУТУ

2019-2020 ОКУУ ЖЫЛЫНЫН  

МАГИСТРАТУРА ЖАНА ДОКТОРАНТУРА ПРОГРАММАЛАРЫНА КИРҮҮ СЫНАГЫНЫН  ЖЫЙЫНТЫКТАРЫ

 

Tarih Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-4 KC-4   DĞ-2

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Nurzada İMANBEKOVA

70,63

Başarılı

KC

Asıl

2

Dairbek DARÇİBAEV

69,63

Başarılı

KC

Asıl

3

Asena GÖKMEN

68,66

Başarılı

TC

Asıl

4

Oktay KARATAŞ

68,03

Başarılı

TC

Asıl

5

Cengiz DEMİR

67,67

Başarılı

TC

Asıl

6

Gülnura SABIROVA

64,21

Başarılı

KC

Asıl

 

Tarih Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-2 KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Gülnaz ASKARBEK

79,96

Başarılı

KC

Asıl

 

Tarih Anabilim Dalı

Arkeoloji ve Sosyal Antropoloji Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-4 KC-4   DĞ-2

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Ozan TURHAN

74,09

Başarılı

TC

Asıl

2

Akcol DOSNAZAROV

71,79

Başarılı

KC

Asıl

3

Mırzayım SULAYMANOVA

68,32

Başarılı

KC

Asıl

 

 

Türkoloji Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2 KC-5   DĞ-1

 

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Alizat IDIRIS KIZI

79,11

Başarılı

KC

Asıl

2

Meryem ÖZER

72,96

Başarılı

TC

Asıl

3

Hülya KÜÇÜKKURUTLU

72,78

Başarılı

TC

Asıl

4

Satıbaldı KÖÇÖRBAY UULU

71,67

Başarılı

KC

Asıl

5

Muhammed  Mustafa BAKIR

70,63

Başarılı

TC

 Asıl (DĞ)*

7

Ayza ALİEVA

70,05

Başarılı

KC

Asıl

8

Gülayım ABDIKERİM KIZI

69,41

Başarılı

KC

Asıl

9

Nuray ŞARABİDİN KIZI

67,86

Başarılı

KC

Asıl

*DĞ kontenjanından 1 kontenjan TC kontenjanına aktarılmıştır.

 

 

Türkoloji Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-1  KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Cansu TAPTAP

81,34

Başarılı

TC

Asıl

2

Eda BİNDAŞ

79,79

Başarılı

TC

Asıl (DĞ)*

*DĞ kontenjanından 1 kontenjan TC kontenjanına aktarılmıştır.

 

 

İktisat Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2 KC-4   DĞ-2

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

İsmail ÇAZİEV

76,00

Başarılı

Asıl

2

Coldoşbek BAYIŞOV

71,33

Başarılı

TC

Asıl

3

Akak ŞARŞENKADIROVA

64,44

Başarılı

KC

Asıl

 

 

İktisat Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-1 KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Ubeydullah ŞENER

73,90

Başarılı

TC

Asıl

 

İşletme Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2 KC-2   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Bermet BATIRBEKOVA

73,29

Başarılı

KC

Asıl

2

Ofsial ŞAHMURADOV

68,53

Başarılı

KC

Asıl

 

İşletme Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-1 KC-3  DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Aybek JUSUPBEKOV

78,75

Başarılı

KC

Asıl

2

Kyalbek DIYKANOV

74,65

Başarılı

KC

Asıl

3

Alina ÇEGİROVA

74,19

Başarılı

KC

Asıl

 

İletişim Bilimleri Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-5 KC-4   DĞ-3

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Lyudmila ABDİNA

85,00

Başarılı

Asıl

2

Kübra ERBAYRAKÇI

84,89

Başarılı

TC

Asıl

3

Adinay KURMANOVA

74,05

Başarılı

KC

Asıl

4

Çagatay Çağan YILMAZ

72,56

Başarılı

TC

Asıl

5

Asel ŞAMİLOVA

70,11

Başarılı

KC

Asıl

6

Aidana TÖLÖNOVA

68,70

Başarılı

KC

Asıl

7

Samara ENSEBAEVA

68,41

Başarılı

KC

Asıl

8

Irısgül BAKTIBEKOV

68,23

Başarılı

KC

Asıl (TC)*

9

Asel SOLPUEVA

64,63

Başarılı

KC

Asıl (TC)*

10

Aida MIRZAEVA

61,16

Başarılı

KC

Asıl (TC)*

 

*TC kontenjanından 3 kontenjan KC kontenjanına aktarılmıştır.

 

 

İletişim Bilimleri Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-2  KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Asel MOKONOVA

79,15

Başarılı

KC

Asıl

2

Kalamkas MATAN

72,00

Başarılı

TC

Asıl

 

 

Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3  KC-6   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Kübra ERBAYRAKÇI

85,34

Başarılı

TC

Asıl

2

Ayşegül İNAL

80,49

Başarılı

TC

Asıl

3

Gülnaz  ESENGULOVA

74,59

Başarılı

KC

Asıl

4

Cıldız KIYSATOVA

70,68

Başarılı

KC

Asıl

5

Samara ABAT KIZI

69,40

Başarılı

KC

Asıl

6

Aycan ASANOVA

69,05

Başarılı

KC

Asıl

7

Nurayım RAKATBEK KIZI

68,69

Başarılı

KC

Asıl

8

Ayturgan KOCOGELDİEVA

65,43

Başarılı

KC

Asıl

 

 

Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-2  KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Ahmet TAŞ

83,50

Başarılı

TC

Asıl

 

 

Eğitim Bilimleri Anabilim Dalı

Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-1  KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Aygerim CUMABAEVA

74,76

Başarılı

KC

Asıl

2

Nazira ERNİSBEK KIZI

73,59

Başarılı

KC

Asıl

 

İslam Bilimleri Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2  KC-5   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Hanibieke  TOLKUN UULU

90,00

Başarılı

Asıl

2

Alina TOKONOVA

76,63

Başarılı

KC

Asıl

3

Erkegül ABDULLAH KIZI

75,67

Başarılı

KC

Asıl

4

Seval TEMEL

75,52

Başarılı

TC

Asıl

5

Gülzar ASILBEKOVA

74,70

Başarılı

KC

Asıl

6

Arzıbek AMANTUR UULU

73,94

Başarılı

KC

Asıl

7

Camilohan COROEVA

72,60

Başarılı

KC

Asıl

8

Nurlan SULAYMANOVA

70,38

Başarılı

KC

Asıl (TC)*

9

Adaham ASATİLLAEV

80,00

Başarılı

Yedek

10

Medina TOKONOVA

68,94

Başarılı

KC

Yedek

11

Aydana ABİBEKİROVA

68,94

Başarılı

KC

Yedek

 

*TC kontenjanından 1 kontenjan KC kontenjanına aktarılmıştır.

 

İslam Bilimleri Anabilim Dalı

Doktora Programı

Kontenjan: TC-2 KC-4   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Honi ALLAM

95,00

Başarılı

DG

Asıl

2

Şahimerdan ORUNBEKOV

87,30

Başarılı

KC

Asıl

2

Cazgül COLALİEVA

85,19

Başarılı

KC

Asıl

3

Sultanbek TAŞMATOV

80,54

Başarılı

KC

Asıl

 

Uluslararası İlişkiler Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3 KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Burcu TEMÜR

83,51

Başarılı

TC

Asıl

2

Ozan BAYKURT

81,55

Başarılı

TC

Asıl

3

Mehmet Fatih TAŞ

78,85

Başarılı

TC

Asıl

4

Boris NURDİNOV

72,25

Başarılı

KC

Asıl

5

Gülmayram AMİROVA

68,81

Başarılı

KC

Asıl

6

Aysuluu KIRBAŞEVA

67,83

Başarılı

KC

Asıl

7

Kanatbek NAMAZBEKOV

65,33

Başarılı

KC

Asıl

 

 

Turizm ve Otel İşletmeciliği Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3  KC-4   DĞ-2

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Sayedcon BOBONAZAROV

81,67

Başarılı

Asıl

2

Ayday ŞAKİR KIZI

80,00

Başarılı

KC

Asıl

3

İbrahim ÖZGÜN

76,81

Başarılı

TC

Asıl

4

Aziz ALİMOV

76,67

Başarılı

Asıl

5

Ayzirek İSMANOVA

76,17

Başarılı

KC

Asıl

6

Asel İSMAİLOVA

75,74

Başarılı

KC

Asıl

7

Salima MAMEZOVA

74,88

Başarılı

KC

Asıl

8

Eyyup KARTAL

62,23

Başarılı

TC

Asıl

9

Timurlan BAKTIBEK UULU

61,88

Başarılı

KC

Asıl (TC)*

 

*TC kontenjanından 1 kontenjan KC kontenjanına aktarılmıştır.

 

Felsefe Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3  KC-3   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Aycan ABDIŞEVA

74,40

Başarılı

KC

Asıl

 

Mütercim-Tercümanlık Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2  KC-5   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Aycan SATIBEKOVA

68,47

Başarılı

KC

Asıl

 

Sosyoloji Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3  KC-5   DĞ-1

NO

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Gulsara MANASOVA

75,20

Başarılı

KC

Asıl

2

Yasin AYDOĞMUŞ

73,00

Başarılı

TC

Asıl

3

Aliya MELSBEKOVA

70,20

Başarılı

KC

Asıl

4

Ali SÜMER

69,40

Başarılı

TC

Asıl

5

Gökan BİNGÖL

66,00

Başarılı

TC

Asıl

6

Bayyan MUKANBETKERİMOVA

64,50

Başarılı

KC

Asıl

 

İngiliz Dili ve Edebiyatı Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-3  KC-5   DĞ-1

Nu

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Kanıkey AALİYEVA

76,50

Başarılı

KC

Asıl

2

Madina SATAROVA

76,30

Başarılı

KC

Asıl

3

Elvina COLDOŞBEKOVA

74,00

Başarılı

KC

Asıl

4

Talgat RAVŞANBEKOV

71,10

Başarılı

KC

Asıl

 

Beden Eğitimi ve Spor Anabilim Dalı

Yüksek Lisans Programı

Kontenjan: TC-2  KC-6   DĞ-0

Nu

Adı Soyadı:

Rakamla:

Sonuç:

Uyruk

Aktarılan Kontenjan ve Yedek

1

Kalıs TOKTOSARTOV

72,59

Başarılı

KC

Asıl

2

Şaadat MOMUNALİEVA

71,37

Başarılı

KC

Asıl

3

İmanbek TENTİEV

71,15

Başarılı

KC

Asıl

4

Aygerim KUDAYBERGENOVA

71,13

Başarılı

KC

Asıl

5

Tagaybek BOLOTBEK UULU

69,10

Başarılı

KC

Asıl

6

Ahmet KÖSE

68,68

Başarılı

TC

Asıl

7

Boston TOKTALİEV

68,51

Başarılı

KC

Asıl

8

Yasin DOĞAN

66,57

Başarılı

TC

Asıl

9

Süyünt ACIKANOV

63,28

Başarılı

KC

Yedek

 

 

 

КАТТОО 2019 жыл 11,12 июлунда каттоо өтөт

 

Каттоо үчүн керектүү документтер:

  1. Жогорку билими жөнүндөгү бакалавр диплому/5 жылдык диплому/магистрдик диплому
  2. ID-карточканын көчүрмөсү
  3. Жетишүү табели (транскрипция)
  4. Туруктуу жашаган жери тууралуу тактама (жаңы дата менен)
  5. 3 x 4 өлчөмүндөгү 2 даана сүрөт (акыркы алты ай ичинде баш кийимсиз жана сакалсыз түшкөн сүрөт болуш керек)
  6. Каттоо формасы
  7. Дипломдун нострификациялангандыгы тууралуу тактама (жогорку окуу жайды чет өлкөдөн бүтүргөн талапкер үчүн)

8.Студенттик билет үчүн 200 сом