2017-2018 окуу жылында профессордук окутуучу кызматкерлерди кабыл алуу жарыясы

Гуманитардык факультет

Синхрондук котормо

Ага окутуучу

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, Синхрондук котормодо жогоркуу билимдүү жана илимий даражасы (илимдин кандидаты, илимдин доктору, PhD) бар, кыргыз, орус жана англис тилдерин мыкты билүү.

Тарых

Профессор

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү. XIX-к. Орто Азиянын тарыхнаамасы (историография) боюнча адис болуу, тарыхнаама жана тарых жазуу методдору боюнча тажрыйбага ээ болуу, илимий даражасы (илимдин кандидаты, илимдин доктору, PhD) бар.

Түркология

Ага окутуучу

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, тиешелүү илим тармагында илимий даражасы (илимдин кандидаты, илимдин доктору, PhD) бар, түрк тили жана кыргыз тили адиси болуу.

Табигый илимдер факультети

Доценттин м.а.

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, интегралдык геометрияда адис жана илимий даражасы (илимдин кандидаты, илимдин доктору, PhD) бар.

1

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, дифференциалдык теңдемелер тармагында адис жана илимий даражасы (илимдин кандидаты, илимдин доктору, PhD) бар.

Профессор же доцент

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, аналитикалык функциялар тармагында адис жана илимий даражасы (илимдин кандидаты, илимдин доктору, PhD) бар.

Көркөм өнөр факультети

Музыкалык искусство

Профессор

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү,
кыргыздын салттуу музыкасы жана элдик терме-дастандар боюнча адис.

Сахна искусствосу

Ага окутуучу

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, кыргыз театралдык искусствосу тармагында тажрыйбага ээ болуу.
Чет тилин билүү талап кылынбайт.

Коммуникация факультети

Коом менен байланыш жана реклама

Доценттин м.а.

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, медиа жана байланыш тармагында илимий даражасы (илимдин кандидаты, илимдин доктору, PhD) бар.

Радио-ТВ жана кинематография

Ага окутуучу

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, радио-тележурналистика боюнча жогорку билимдүү жана коммуникация, журналистикада илимий даражасы (илимдин кандидаты, илимдин доктору, PhD) бар.

Адис

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, радио-тележурналистикада жогорку билимдүү, оператордук жана жарык берүү боюнча тажрыйбага ээ болуу.

Инженердик факультет

Экология инженериясы

Ага окутуучу

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, экология, тамак-аш  жана химия технологиялары тармактарында илимий даражасы (илимдин кандидаты, илимдин доктору, PhD) бар.

Тамак-аш инженериясы

Химия инженериясы

1

Дене тарбия жана спорт жогорку мектеби

Машыктыруучуларды даярдоо

Окутуучу

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, эркин күрөш боюнча адис болуу.
Чет тилин билүү талап кылынбайт.

Дене тарбия жана спорт

Профессор

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, дене-тарбия жана спорт тармактарында илимий даражасы (илимдин кандидаты, илимдин доктору, PhD) бар.

Чет тилдер жогорку мектеби

Тил үйрөтүү

Окутуучу (түркчө)

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү, түрк тили жана адабияты, түрк тили жана адабият мугалими жана түркология тармактарында жогорку билимдүү болуу.

8

Кесиптик жогорку мектеби

Мектепке чейинки балдарга билим берүү

Ага окутуучу

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү. Мектепке чейинки билим берүү тармагында жогорку билимдүү болуу. Чет тилин билүү талап кылынбайт.

Бухгалтердик эсеп

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү. Бухгалтердик эсеп тармагында жогорку билимдүү болуу. Чет тилин билүү талап кылынбайт.

Маркетинг

Университеттин тийиштүү инструкциясынын талаптарына жооп берүү. Экономика жана маркетинг тармактарында жогорку билимдүү болуу. Чет тилин билүү талап кылынбайт.

1

Арыздарды кабыл алуу мөөнөтү: Арыздар жарыя берилген күндөн тартып 15 (он беш) күндүн ичинде (14-28 июль 2017) КТМУнун Кадрлар башкармалыгында кабыл алынат. Почта аркылуу жиберилген арыздар өз мөөнөтүнөн кечигип келген учурда Кадрлар башкармалыгы жооптуу болбойт. Арыздарды кабыл алуу учурунда Кыргызстандагы жергиликтүү убакыт эске алынат. Конкурстун жыйынтыгы тууралуу маалыматты Кадрлар башкармалыгындан сурап билсеңиз болот.
Талап кылынган документтер:
Профессордук, доценттик кызмат үчүн: Арыз, Өмүр баян, жогорку билимин, илимий даражасын жана илимий наамын тастыктаган дипломдор (нотариус тарабынан тастыкталган), жарыяланган макалалардын тизмеси, паспорттун көчүрмөсү, 1 даана сүрөт (3Х4), өздүк баракча, соттолбогондугу тууралуу маалым кат.
Ага Окутуучу, Окутуучу жана Адис кызматы үчүн: Арыз, Өмүр баян, жогорку билимин, илимий даражасын жана илимий наамын тастыктаган дипломдор (нотариус тарабынан тастыкталган), жарыяланган макалалардын тизмеси, паспорттун көчүрмөсү, 1 даана сүрөт (3Х4), өздүк баракча, соттолбогондугу тууралуу маалым кат.
Дареги: Кыргыз-Түрк «Манас» университети, «Жал» кичи району - 30/42, Ч. Айтматов студенттик шаарчасы, Ректорлук имараты, Кадрлар башкармалыгы (каб.: 114)
Байланыш телефондору: 00996 (0312) 49 27 81-82 факс: 00996 (312) 54 39 35
Эскертүү: Талапкерлердин документтери Кыргыз-Түрк «Манас» университетинин Профессордук-окутуучулук курамды пландоо, камсыздоо жана тандоо комиссиясы тарабынан “Доценттин милдетин аткаруучу, доцент жана профессордук наамын берүү жана аларды дайындоо” жана “Университетке кабыл алына турган ага окутуучу, окутуучу жана адистердин тандалышы жана дайындалышы” тууралуу (http://manas.edu.kg/index.php/tr/ktmu-emevzuat) инструкцияларынын негизинде каралат. Талапкердин жараны болгон өлкөнүн мамлекеттик же расмий тили/тилдери чет тили катары эсептелбейт.