Предупреждение

JFolder: :files: Путь ведёт не к каталогу. Путь: /home/sites/manas/www/images/gal/100817

Внимание

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/gal/100817

Бүтүрүүчүлөрүбүздүн фильмдери эл аралык фестивалга катышат

Кыргыз-Түрк «Манас» университетинин Коммуникация факультетинин студенттери Айжамал Болотованын «Ай сонатасы», Фарида Сейталиеванын «Кичинекей Манасчы» жана Мээрим Догдурбекованын «Бакыт» деп аталган дебюттук кыска метраждуу тасмалары XX Эл аралык "Auburn Film Festival” кинофестивалынын конкурсттук программасына кирди.

Аталган фестивалдын  финалдык бөлүмү Австралиянын Сидней шаарында 18-22-сентябрь күндөрү өтөт. Фестивалдын максаты кино тармагын жакшыртуу, жаштардын киного болгон кызыгуусун арттыруу жана коомдогу бардык маселелерди тасма аркылуу жеткирүү болуп саналат.

Тандалып алынган дебюттук тасмалар «Tadgell’s Bluebell Honour Award» категориясында ат салышмакчы, мындан тышкары сынакка Европа, Азия жана Американын 28 мамлекетинен келген тасмалар катышат.

Белгилей кетсек, бул тасмалар коммуникация факультетинин ага окутуучусу, белгилүү кинорежиссер жана КРнын Эл артисти Артыкпай Сүйүндүковдун жетекчилигинде тартылган студенттердин дипломдук иши болуп саналат. Тасмалар Кыргыз-Түрк «Манас» университети жана «Айтыш фильм» киностудиясы менен биргеликте тартылган.

Радио- телекөрсөтүү мүдүрлүгү

ММК жана Коомчулук менен байланышуу бөлүмү

{gallery}100817{/gallery}