Кыргыз жараны даярдоо курсу студенттери жатаканага кайрылуу жыйынтыгы

КЫРГЫЗ ЖАРАНЫ ДАЯРДОО КУРСУ СТУДЕНТТЕРИ ЖАТАКАНАГА КАЙРЫЛУУ ЖЫЙЫНТЫГЫ
(Чет элден келген чет эл жараны даярдоо курсу студенттери, упайдын негизинде эмес, түздөн түз жатаканага жайгаша алат. )

Эркек студенттер тизмеси
Кыз студентер тизмеси
Кыз студенттер резервдегилердин тизмеси

Студенттер үйүнө (жатаканага) кирүүгө укуку бар студенттердин 27.08.2018 - 14.09.2018 тарыхтары жана 08:30 - 17:00 сааттары аралыгында Б-Блок Студенттер үйүнө регистрация(каттоо) кылыштары зарыл.

Жатакананын академиялык календары боюнча 1 жылдык акысы 11.400 сом. Айрыкча ар бир студенттен 2.500 сом депозит алынат. Жатакана акысын төөлөө үчүн эсеп счет жатакана мүдүрлүгү тарабынан берилет. Жатакана акысы кампус ичинде жайгашкан Экономика факультетинин биринчи кабатындагы Demirbank банкасы аркылуу төөлөгө мүмкүн. Депозит акысы – студент жатаканадан чыккан учурда жатакананын ар кайсы буюмуна зыян бербеген учурда гана өзүнө кайра төөлөнөт.

СТУДЕНТТЕРДИН РЕГИСТРАЦИЯ ҮЧҮН АЛЫП КЕЛҮҮГӨ ЗАРЫЛ БОЛГОН ДОКУМЕНТТЕРДИН ТИЗМЕСИ

1. Студенттик справка (Студенттердин иштери боюнча башкармалыгынан алынат. Экономика Факульткти 1. Кабат.)
2. Ден соолук боюнча справка ( университетибиздин ден соолук борборунан алынат.)
3. Жатаканада жашоо үчүн төлөнгөндүгү тууралуу квитанция (Demirbank)
4. 4 шт. фотограф (3x4 см)
5. Паспорттун фотокопиясы
6. 2 шт. файл
6. Жашаган жери тууралуу справка
7. Кайрылуу учурунда: апа же атасынын каза болгону, университетте окуган бир тууганы бар экени жана инвалиди бар экени тууралуу кутучалардан бирөө же бир нечесине белги койгон бүт кайрылуучулардын ушуларга байланыштуу документтерди регистрация учурунда алып келүүлөрү зарыл (каза болгондугу тууралуу документ, инвалид боюнча документ жана бир тууганынын студенттик справкасы).