2022-05-11

Билим берүү сапарлары (Ош-Жалал-Абад 4-10-май 2022-ж.)

Факультетибиздин саякаттарды уюштуруу жана туризмге багыт берүү кафедрасынын алкагындагы программага кирген Кыргызстан билим берүү сапары II курсунун алкагында окутуучу. Караңыз. Dr. Уланбек Алимовдун жетекчилиги менен өткөрүлгөн гастролдун Ош-Жалал-Абад этабы ийгиликтүү аяктады. Саякаттарды уюштуруу жана туризмге багыт берүү бөлүмүнүн 2-курсунун студенттери катышкан экскурсия алдын ала пландалгандай Бишкек - Карабалта - Суусамыр - Чычкан - Токтогул - Каракол - Аркыт Көйү - Сарычелек - Асланбаб - маршруттары боюнча өткөрүлдү. Желал-Абад - Өзгөн - Ош - Апшыр Ата жана туризм жагынан маанилүү тарыхый, маданий, диний жана жаратылыш аймактарын кыдырып, талаа изилдөөлөрүн жүргүзүү менен ишке ашырылды.