2022-05-11

Билим берүү сапарлары (Нарын - Ысык-Көл 4-9-май 2022-ж.)

Факультетибиздин саякаттарды уюштуруу жана туризмге багыт берүү кафедрасынын алкагындагы Кыргызстан билим берүү сапары-III курсунун алкагында доц. Dr. Бакыт Турдумамбетовдун жетекчилиги астында өткөрүлгөн Нарын – Ысык-Көл этабы ийгиликтүү аяктады. Туризмди уюштуруу жана туризмге багыт берүү бөлүмүнүн 3-курсунун студенттери катышкан экскурсия Бишкек – Бурана – Боом – Кувакы – Чоң-Туз – Долон – Нарын – Таш-Башат – Бугу-Марал (Нарын мамлекеттик протектораты) пландалгандай уланды. – Таш-Рабат – Косой – Коргон – Ат-Башы – Нарын – Кочкор – Орто-Токой – Ысык-Көл – Бөкөнбаев – Барскоон – Еди-Өгүз – Каракол – Бостери – Чолпон-Ата – Рух-Ордо – Чоң. -Кемин – Калмак-Ашуу – Бишкек Туризм жана туризм үчүн маанилүү болгон тарыхый, маданий, диний жана жаратылыш аймактарын кыдырып, жер-жерлерде изилдөөлөрдү жүргүзүү менен ишке ашырылды.