2022-02-05

Кесиптик стажировкаларыбыз тууралуу маалымат жолугушуулары башталды (04.02.2022)

Студенттерибиздин 2022-жылдын жайкы сезонунда Кыргызстандан тышкары жерде өтө турган профессионалдык практикага даярдыктын алкагында студенттерибиздин практика өтө турган ишканалардын жетекчилери менен тааныштыруу жана маалымат жолугушуулары башталды. Студенттерибиздин чоң кызыгуусун жараткан биринчи жолугушууга SIRENE HOTELS жана KEMPINSKI HOTEL THE DOME BELEK билим берүү, адам ресурстары жана тамак-аш жана суусундуктар бөлүмүнүн жетекчилери катышып, жалпы маалыматтарды камтыган презентацияларынан кийин иш жашоосу жана бизнестериндеги кесиптик стажировкалар тууралуу кеңири маалымат беришти. алардын бизнеси жөнүндө маалымат. Факультетибиздин стажировка боюнча координатору, инст. Караңыз. Динара Исакова модераторлук кылган онлайн режиминде өткөн эки саатка созулган жолугушуу суроо-жооп менен аяктады.