2023-12-20

"Туруктуу туризм жана туруктуу туризм программалары" темасында онлайн семинар

Туризм факультетинин "Саякат иши жана гид кызматы" бөлүмү катары, 2023-жылдын 19-декабрында факультеттин окутуучулары, студенттери жана онлайн катышуучулары менен биргеликте салтка айланган адистик семинарлардын бирин өткөрдүк.

Биздин кафедранын окутуучуларынан модератор болгон доц., др. Гүнтекин Шимшек, коногубуз Кападокия университетинин окутуучусу доц. др. Мехмет Бахар менен Түркиянын көз карашынан «Туруктуу туризм жана туруктуу туризм программалары» темасында маек курушту.

Туризм секторунун ар түрдүү тармактарындагы тажрыйбасынан кийин (Magic Life жана Kervansaray мейманканаларынын башкы менеджери, Global Sustainable Tourism Council аудитору, Celex Travel компаниясынын негиздөөчүсү) доц., др. Мехмет Бахар академиялык кызматты да аркалайт.

Көптөгөн өкмөттүк эмес уюмдарда да иштеген доц., др. Мехмет Бахар биздин окутуучулар жана студенттер менен туруктуу туризмди ишке ашыруудагы актуалдуу жана баалуу маалыматтары менен бөлүштү.