2023-04-10

"РЭД университетинин Евразия студенттик олимпиадасы"

2023-жылдын 23-24-мартында Россиянын Элдердин достугу университетинин базасында өткөн «Биздин айланабыздагы бухгалтердик эсеп» Евразия студенттик олимпиадасына КММ ЖОЖдорунун 47 командасынан 290 студент катышты.

Калыстар тобунун курамына Россия ИПБ, ААС БӨС, ички аудиторлор институтунун квалификацияны баалоо борборунун, "Гарант" компаниясынын, "Консультант Плюс" ЖЧКанын, "Интеркорн-Интеллект", БСС "Систем Главбух" АКнын, "Ишеним технологиялары – Аудит" АКнын, "МОЭК" ак башкаруу аппаратынын, "1С-Рарус", "Актион-студенттер"долбоорунун Бухгалтерия жана финансы багыттарынын окуу курстарынын жетекчилери кирди.

Биздин колледждин "Экономика жана бухгалтердик эсеп (тармактар боюнча)" программасынын 2-курсунун студенти Анаркулова Аймира жеке турда 2-орунду ээледи. 1 жана 2-курстун студенттеринин курамындагы командалык сынакта Анаркулова А, Русланов А, Усенбаева П, Патидинова А. "Дебеттин жана кредиттин талыкпас изилдөөчүлөрү"номинациясына татыктуу болушту.

Студенттерди олимпиадага даярдоо жана конкурстан өтүү боюнча координациялоо иштери ага окутуучу Алиева Насикаттын жетекчилигинде ишке ашты.