2023-11-29

Студенттерибиз Эко Алянс Авто Газ Атилла Сервисине саякатка барышты

Кесиптик колледжибиздин Техникалык программалар бөлүмүнүн ага окутуучусу  Мехмет Рушту Чифтчинин жетекчилигинде 2023-жылдын 29-ноябрында 1-курстун студенттерине  Эко Алянс Авто Газ Атилла Сервисине техникалык саякат уюштурулду.

Кесиптик колледждин ага окутуучусу Чифтчи компания жетекчилерине университет жана кесиптик колледжибиз тууралуу маалымат берди. Эко Алянс Авто Газ Атилла Сервисине болгон саякат учурунда студенттерибиз бүгүнкү күнгө чейин теория катары көргөн курстары менен практика жүзүндө таанышышты. Компаниянын жетекчилери сектордун квалификациялуу кадрларга муктаж экенин түшүндүрүп, ошондой эле техникаларды тейлөө, оңдоо жана тейлөө жагынан башынан өткөргөн кыйынчылыктарды түшүндүрүштү. Өз ара пикир алмашуудан кийин фирма менен  университет кызматташуу боюнча макулдашууга жетишилди. Иш сапар сектордун өкүлдөрүн кесиптик лицейге чакыруу менен аяктады.