2024-05-23

Тил даярдоо курсундагы студенттерибиз окуучуларыбыз үчүн маалымат жолугушуусу

2024-жылдын 16-майында Кесиптик колледжидин мүдүрү доц.м.а. Махмут ВУРАЛ жана профессордук-окутуучулар курамыбыз Түрк тилинин даярдоо курсунда окуган студенттерибиз менен кесиптик колледжибиздин имаратында чогулушту. Жолугушуунун жүрүшүндө мүдүрүбүз. доц.м.а. Махмут ВУРАЛ жана программалардын  координаторлору студенттерге окуу жайыбыздын академиялык календары, курстун планы, практика практикасы, стажировкадан өтүү нускамалары ж.б.у.с.тар тууралуу маалымат берип, окуу жайыбыздын билим берүү ишмердүүлүгү боюнча алардын суроолоруна жооп беришти. Суроо-жооптордон кийин координаторлор студенттерге колледждин дарсканаларын, лабораторияларын, устаканаларын, бакчасын жана ашканасын көрсөтүп, маалымат беришти.