2021-12-10

"Ламинат Сервис" ишканасына зыярат

Кесиптик жогорку мектептин мүдүрү Махмут Вурал, мүдүрдүн орун басары Гүлмира Ажыгулова, Техникалык программалар бөлүмүнүн башчысы Абдуллах Эрдал Түмер, мугалимдерибиз Мустафа Өжал жана М. Рүштү Чифтчи менен бирге  10-декабрь күнү эмерек тармагындагы алдыңкы компаниялардын бири болгон “Ламинат сервис” ишканасына иш сапары менен барышты. Компания жетекчилери өздөрүнүн заводдору тууралуу маалымат беришти. Кесиптик жогорку мектептин мүдүрү Вурал компания жетекчилерине университет жана кесиптик лицей тууралуу маалымат берди. Компаниянын жетекчилери тармак квалификациялуу кадрларга муктаж экенин, ошондой эле машиналарды тейлөө, оңдоо жана тейлөө жагынан башынан өткөргөн кыйынчылыктарды түшүндүрүштү. Өз ара пикир алмашуудан кийин фирма менен университеттин кызматташуусу боюнча чечимге келишти. Иш сапар сектордун өкүлдөрүн Кесиптик жогорку мектепке чакыруу менен жыйынтыкталды.