2023-10-26

Гуманитардык факультеттин бөлүм башчылары менен чогулуш

2023-жылдын 25-октябрында Гуманитардык факультеттин деканы проф. др., Алпаслан Ашык факультетибиздин кафедра башчылары менен жолугушуу өткөрдү. Жыйында: ара сынактын программалары; даярдоо курсундагы студенттерибиздин кесипке багыт алуусун пландаштыруу; факультетибиздеги студенттик клубдардын 2023-2024 окуу жылындагы ишмердүүлүгү; факультетибиздеги иш-кагаздарын архивдик базасын түзүү; факультеттин комиссияларын кайра түзүү; Орхон, Мевлана, Юнус Эмре, Эразмус сыяктуу студент жана окутуучу алмашуу программалары боюнча аткарыла турган иш-аракеттер; QS (World University Rankings) боюнча иш-аракеттер жана пландар сыяктуу темалар талкууга алды. Жыйындын соңунда бөлүм башчыларынын суроо-талаптары жана ой-пикирлери менен бөлүштү.