2024-06-28

Гуманитардык факультеттин ийгилиги

Биздин факультет студенттердин жогорку деңгээлдеги даярдыгын дагы бир жолу далилдеди! Кыргыз-Түрк “Манас” университетинин 2023-2024-окуу жылынын бүтүрүүчүлөрүнүн жалпы рейтингинде биринчи жана экинчи орунду ээлеген университеттин мыкты бүтүрүүчүлөрү гуманитардык факультеттин филология бөлүмүнүн студенттери болушту.

Англис тили жана адабияты программасынын студенти Айман Кенжетаева 3,99 упай менен 1-орунду ээледи. Ал эми орус тили жана адабияты студенти Алина Жолчуева 3,97 балл менен 2-орунду ээледи.

Бул көрүнүктүү ийгилик студенттерибиздин талыкпаган эмгегинин да, программасынын бөлүмдөгү окутуунун жогорку деңгээлинин да күбөсү. Биз бүтүрүүчүлөрүбүз менен сыймыктанабыз жана аларга мындан аркы ийгиликтерди жана жаңы жетишкендиктерди каалайбыз!