2023-11-30

ТЕОЛОГИЯ ЖАНА БАШКА ДИЦИПЛИНАЛАР

СЕМИНАР БИЛДИРУУ

Предмети жана максаты

Бул КТМУнун теология факультетинин профессордук-окутуучулар курамы жана университетибиздин ар түрдүү дисциплиналардагы окутуучуларын бириктирип, жалпы иш багыттарын, долбоорлорун жана илимий жарыялоо мүмкүнчүлүктөрүн талкуулоо максатын көздөйт. Бул максатта;

Теология-тарых,
Теология-Адабият,
Теология-сүрөт искусствосу,
Теология-Экономика,
теология-психология,
теология-социология,
теология-туризм,
Теология-билим берүү,
Теология-илимдер,
Теология-инженердик,
Теология - Саламаттыкты сактоо илимдери / Ветеринардык медицина ж.б.
Алар дисциплиналар аралык сүйлөшүүлөр жана пикир алмашуу үчүн ылайыктуу датада чогулат.

Мына ошентип, күчүбүздү бириктирип, энергиябызды үнөмдүү пайдалануу менен сандык жактан да, сапаттык жактан да, бүгүнкү күндө маданий, адеп-ахлактык, социалдык, психологиялык, экономикалык, эстетикалык, медициналык, жана башкалар Көйгөйлөрдү чечүү үчүн дараметибизди арттырабыз жана университетибиздин эл аралык аренада көрүнүүсүн бир топ жакшы деңгээлге көтөрүү үчүн бекем кадам таштайбыз.

Биздин семинарыбызды колдоп, баалуу идеяларыңызды жана долбоорлоруңузду биз менен бөлүшүүнү каалайбыз.

"Биз бирге абдан күчтүүбүз."

Семинардын координатору

Проф. Dr. Бекир ТАТЛИ