2024-03-19

Кош келдиң рамазан 2024

Табиятынан ар дайым руханий ырыскыга муктаж болгон инсанга бул муктаждыкты мол канааттандырууга мүмкүнчүлүк берген он бир айдын султаны Рамазан айы келип, ыйман дүйнөбүзгө кубаныч тартуулады. Ден соолук, социологиялык, психологиялык, моралдык, диний ж. Орозо өзүнүн көптөгөн пайдалуу жактарынан тышкары, адамзат коому үчүн майрамдын, кубанычтын жана бакыттын булагы экени талашсыз. Фестивал менен университетибиздин студенттерине орозонун бардык ушул жактарын маалымдоо максатында 2024-жылдын 7-мартында Теология факультетибиздин «Калем» студенттик клубу тарабынан «Кош келиңиз Рамазан» аттуу сонун программа уюштурулду. Керектүү процедуралардан кийин программанын жарыясы факультеттердин кирүү такталарына илинип, интернет аркылуу жарыяланды. Куран менен ачылган программабыз деканыбыздын сөздөрү, комуз, гимн жана ыр айтыш, билим жарышы жана жеңүүчүлөргө белектерди тапшыруу менен коштолду. Бул кооз программабызга болгон кызыгуунун жана кызыгуунун жогорку деңгээли, жада калса студенттерибиздин 200 орундуу Абу Ханифе залыбызга батпай эшикке агып чыгышы бизди чексиз бактылуу жана бактылуу кылып, дагы бир жолу эсибизге салды. биздин жоопкерчилик. Программада кыргыз, түрк, араб жана өзбек тилдерин колдонуу менен Рамазан айы биримдиктин жана ынтымактын учуру экени көрсөтүлдү. Программанын соңунда факультетибиздин жайкы бакчасында ар кайсы факультеттерден келген студенттерге, факультетибиздин окутуучуларына жана студенттерине сый тамактар ​​берилди.