2021-11-18

3-Семинар

КЫРГЫЗ ТҮРК МАНАС УНИВЕРСИТЕТИ ТЕОЛОГИЯ ФАКУЛЬТЕТИ 2021-2022- ОКУУ ЖЫЛЫНА КАРАТА СЕМИНАРЛАРЫ

2021-жылдын 16-ноябрында PhD, проф. Исмаил Хаккы Үнал Анкара Университети Теология факультетинин мугалими АБУ ХАНИФА ЖАНА ХАНАФИЙЛИК темасында семинар өткөрдү. Семинар  Теология факультетинин 209- чоң залында, HTTPS://MEET.GOOGLE.COM/ROE-NCKX-WFY онлайн түрүндө өттү. Семинарга Теология факультетинин бардык студенттери катышты. Семинардын темасы актуалдуу тема болгондуктан катышуучулардын көңүлүн бурду. Семинардын соңунда өзгөчө Кыргыз жана Түрк элдери өздөрүнүн диний көз карашы боюнча ханафи мазхабын бир мазхаб катары карманышкандыктан семинардын темасына байланышкан суроолорун беришти. Бир нече суроолорго жооп берилип, семинар ийгиликтүү аяктады.