2022-07-22

Жаз Куран курсу

587 / 5 000

Результаты перевода

КТМУ Теология факультети тарабынан Сатук Бугра Хан мечитинде социалдык жоопкерчилик программасынын алкагында ачылган жайкы Куран курсуна 200 гө жакын жаш жеткинчек балдар катышты. Аталган курста Куран үйрөнүү жана Негизги Диний билимдер үйрөтүлдү. Жаз Куран курсуна 6-13 жаштагы эркек жана кыз балдар катышты. Адеп ахлак жана Куран үйрөтүү үчүн Факультетибиздин ага окутуучусу Миргул Бекмирзаева жана Факультетибизди быйыл бүтүргөн студенттери жайкы Куран курсун Шохимардан Орунбековдун жоопкерчилиги астында Жаз Куран курсунда кызмат өтөштү. 4 жумалык курстун аягында факультеттин деканы проф. док. Кемал Полат агай тарабынан курска катышкан бардык катышуучулар сертификаттарын алып, таалим үйрөткөн окутуучуларга ыраазычылык ыраазычылык билдиришти.