2020-03-04

САЛТТУУ АК ХАЛАТ КИЙГИЗҮҮ АЗЕМИ

Кыргыз-Түрк “Манас” университетинин ветеринария факультети тарабындан ак халат кийнизүү аземи Касым Тыныстанов конферанс залында 2019 жылынын 31-октябрьнда өттү. Бул жыл онунчу болуп уюштурулган ак халат кийнизүү аземине Ректорубуз проф.,др. Себахаттин Балжы , ректордун орун басары проф., Асылбек Кулмырзаев, Кыргыз Республикасынын фитосанитардык ккоопсудук боюнча испекциясынын адиси Мира Искенбаева, айыл-чарба министрлигинин өкүлү Жылдыз Орозбаев, Скрябина атындагы айыл-чарба университетинини ветеринария факультетинин деканы проф., др. Бекболсун Акназаров жана мугалимдер проф., др. Рысбек Бегалиев, доц.,др. Замира Садыбакасова , доц., Сүйүн Абдыкадырова, Ветеринария платасынын мүдүрү Кубатбек Маматкулов, академиялык кызматкерлер, студенттердин ата-энелери жана студенттер катышты.

Эки мамлекеттин гимндерин аркасындан унверситетибиздин жана факультетибизди танытуу фильм көрсөтүлүү менен башталып ачылыш сөз менен уланды.

Бирнчи курстун студенттерине кесиптик халат кийгизүү, студенттер жана ата-энелер атындан сөздөрдөн киийин жана концерттин артындан эскерүү фотографиялар тартылып ак хаоат кийгизүү аземи аяктады. Аземдин аягында ветеринария факультетинин бакчасында конокторго салттуу түрдө тамак берилди.