2020-05-18

ФАКУЛЬТЕТИБИЗДЕ КЫРГЫЗ РЕСПУБЛИКАСЫНЫН ВЕТЕРИНАРДЫК СТАТУАРДЫК ОРГАНЫ-ВЕТЕРИНАРДЫК ПАЛАТА МЕКЕМЕСИИН ВЕТЕРИНАРИЯ ВРАЧТАРГА ВОРКШОП ОКУУСУ ЖҮРГҮЗҮЛДҮ

Факультетибиз Кыргыз Кыргыз Республикасынын Ветеринардык статуардык органы-ветеринардык палата мекемесии ортосунда түзүлгөн кызматташтык келишими алкагында клиникалык тажрыйбаларга карата Кыргыз ветеринария дарыгерлер үчүн вркшоп өткөрүлдү. Биринчи жолу бул окууга 30 ветеринардык даарыгерлер катышты. Бул окууга проф.,др. Исмаил Шен, проф., др. Абузер Таш, проф., др. Хасан Гүзелбектеш, доц., др. Билгинер Туна диагностикалык техникалар жана даарылоо ыкмалары жөнүндө теориялык жана практикалык жаӊы маалыматтар берилди. Катышуучулар программадан ыраазы богондуктарын билгизип, келечекте ушул сыяктуу праогаммаларга ырахат менен катышып турууну белгилешти.