2020-05-21

КЫРГЫЗСТАН АЙЫЛ-ЧАРБА МИНИСТРЛИГИ МЕНЕН ЖОЛУГУШУУ

Урматтуу Кыргызстан айыл-чарба министрлигинин 2019 жылыдын 25 сентябрында чакыруусу менен Скрябин атындагы айыл-чарба университетинде Кыргызстан Айыл-чарба жана малчылыкты өнүктүрүүгө болгон чогулушка Университетибиздин ветеринария факультетинин деканы Проф. Докт. Үмит Гүрбүз факультетибиздин мугалимдеринден Проф., докт. Назир Думанлы, Проф., докт. Исмаил Шен, Проф., докт. Абузер Таш, Проф., докт. Хасан Хсейин Дөнмез, Проф., докт. Абдулкадр Кескин, Др. Наристе Кадыралиева, Др. Зарима Жумаканова жана 5-курстун окуучулары катышты. Кыргызстан айыл-чарба жана малчылык жөнүндө көз-караш, ой-пикир жана сунуштар менен бөлүшүлгөн чогулушта келечекте жазалуучу иш-чаралар жөнүндө пикир алмашуулар болду.