2019-02-06

Туризм жана мейманкана иштетуу жогорку мектеби 2016-жылы дагы бир сыйлыкка ээ болду

Hotel & Restaurant & Catering (HORECA) медиа уюму Кыргыз-Түрк «Манас» университетинин Туризм жана мейманкана иштетүү жогорку мектебинин кезектеги сыйлыгын белгиледи.

2016-жылдын 15-декабрында Jannat Regency мейманканасында Кыргызстандагы 2016-жылдын мыкты мейманканалары, ресторандары, кафелери жана жеткирүү түйүндөрү сыйланган.
Жогорку мектеби «мыкты» билим берүү кеңешчиси болуп жана туризм тармагындагы бул өзгөчө кечеде сыйлык алган жалгыз окуу жайы.

Жогорку мектебинин директору, доцент Барыш Эрдем сыйлыктын маанилүүлүгүн белгилеп: «Туризм жана мейманкана иштетүү жогорку мектеби катары биз иш алып барган сектордогу кызыкдар тараптар менен болгон мамилелерге өзгөчө маани беребиз. Туризм индустриясы – бул ишканаларды, өкмөттүк эмес уюмдарды, окуу жайларды жана туристтик волонтерлорду камтыган бирдиктүү субъект. Демек, туризмди өнүктүрүү үчүн бул бүтүндүн бардык компоненттеринин ортосундагы кызматташтыкты жана натыйжалуу диалогду талап кылат. Биздин мектеп көп жылдардан бери туризм тармагындагы кызыкдар тараптарга окуу жана консультациялык колдоо көрсөтүп келет. Бул жагдайда колледжибиз экинчи жолу катары менен алган бул сыйлыктын мааниси чоң.
Буга байланыштуу сыйлыкка салым кошкон бардык кесиптештеримди жана студенттеримди куттуктайм жана бул сыйлык биздин жогорку мектебибизди жаңы горизонтторго алып чыгышын каалайм. Ошондой эле университетибиздин жетекчилигине биздин бардык аракеттерибизге колдоо көрсөткөндүгү үчүн ыраазычылык билдирем».
HORECA Кыргызстандын мейманкана, коомдук тамактануу жана коомдук тамактануу бизнесин бир чатырдын астында бириктирип, координациялап, сектордун ишмердүүлүгүн уюштурат.