ИНТЕРНАЦИОНАЛДАШТЫРУУДА ЖАҢЫ КЕҢЕЙҮҮЛӨР УЛАНТЫЛУУДА

• 2023-11-14

Университетибиздин ректорунун кеңешчиси, профессор Олгун Чичек Түркия Республикасынын Малайзиядагы элчиси Эмир Салим Йүксел менен жолугушуусу интернационалдаштыруудагы жаңы кеңейүүлөрдү улантууда. Бул маанилүү жолугушууда университетибиздин атынан профессор Олгун Чичек Малайзиядагы элчи Йүкселге окуу жайыбыздын миссиясы, билим сапаты жана илимий жетишкендиктери тууралуу маалымат берди.

Жолугушуунун жүрүшүндө элчи Йүксел Малайзиядагы университеттер менен кызматташууга колдоо көрсөтөрүн билдирип, түрк жана малайзиялык студенттердин ортосундагы маданияттар аралык карым-катнашты арттырууну максат кылгандарын билдирди.

Жолугушуунун маанилүү учурларынын арасында Малайзия Юнус Эмре институтунун директору, доцент Өмер Алтундун да болгону белгилүү болду. Доцент Өмер Алтун Малайзиядагы университеттер менен болгон байланыштары жана университетибиз менен ишке аша турган кызматташуу мүмкүнчүлүктөрү жөнүндө маалымат берди.

Бул маанилүү кадам эл аралык аренада университетибиздин өз ара аракеттенүүсүн арттырган, маданияттар аралык байланыштарды бекемдеген жана студент алмашуу программалары сыяктуу иш-чараларга жаңы эшиктерди ачкан маанилүү жылыш катары белгиленди.

ММК жана коомчулук менен байланыш бөлүмү

Haberin Fotoğrafları: