“Манас” университети менен Наманган инженердик-технологиялык институтунун ортосундагы бекем кызматташтыкка карай кадамдар

• 2023-12-01

2023-жылдын 29-ноябрында Наманган инженердик-технологиялык институтунун делегациясы “Манас” университетине иш сапар менен келди.

Иш сапардын жүрүшүндө Наманган инженердик-технологиялык институтунун проректору Маруфжон Кайумов башында турган делегация КТМУнун  түрдүү окуу бөлүмдөрүндө болуп, маалымат алмашышты.

Экономика кафедрасынын окутуучусу жана окуу-методология кафедрасынын башчысы Мирзохид Бекмирзаев, өндүрүштүк инженерия кафедрасынын окутуучусу жана билим сапатын көзөмөлдөө бөлүмүнүн башчысы Азизбек Солиев, өнөр жай инженериясы кафедрасынын окутуучусу жана билим сапатын көзөмөлдөө бөлүмүнүн орун басары Миржалол Нумонов, экономика кафедрасынын окутуучусу Шухратжон Мухитдинов, Маалыматтык ресурстар борборунун төрагасы Шавкатжон Мамаджанов жана башка өкүлдөр проректор, доцент Камалбек Карымшаков менен жолугуп, “Манас” университетинин ишмердүүлүгү тууралуу кеңири маалымат алуу менен потенциалдуу долбоорлорго баа беришти.

Тарых, экономика бөлүмдөрү, сапатты башкаруу бөлүмү, китепканалар жана ректорат сыяктуу бюролордо өткөрүлгөн жолугушуулар келечектеги кызматташуу долбоорлору үчүн үмүт убадалаган атмосфера жаратты.

Иш сапардын алкагында делегация КТМУнун стратегиялык бөлүмдөрүндө болушуп, биргелешкен долбоорлорду ишке ашыруу үчүн сүйлөшүүлөр жүргүзүлүп, тараптар келечектеги кызматташуу мүмкүнчүлүктөрүн баалоо үчүн көпүрөлөрдү бекемдешти.

Бул мазмундуу сапар Борбор Азиядагы билим берүү мекемелеринин ортосундагы байланышты бекемдеп, билим жана маданият алмашууга дем берди.

ММК жана коомчулук менен байланыш бөлүмү

Haberin Fotoğrafları: