Студенттердин инсандык өнүгүү жана кеңешүү борборунан таасирдүү “Дене тили” тренинги

• 2023-12-18

Студенттердин инсандык өнүгүү жана кеңешүү борбору тарабынан 2023-жылдын 14-декабрында “Дене тили” темасында тренинг өткөрүлдү.

Семинарда оозеки баарлашуудан тышкары маанилүү роль ойногон дене тилинин ойлорду жана сезимдерди туура  жеткирүүдө канчалык эффективдүү экендиги баса белгиленди. Студенттер семинардан кийин дене тилинин күчүн дагы да жакындан таанып, аны өнүктүрүү мүмкүнчүлүгүн колдонуу менен эффективдүү практикалар жана мисалдар аркылуу теманы жакшыраак түшүнүүгө мүмкүнчүлүк алышты.

Эмпатия жана өзүнө ишенүү сезимдерин өнүктүрүүгө салым кошкон дене тили сүйлөө жөндөмүн гана өнүктүрбөстөн, ошол эле учурда эмоционалдык интеллекти да бекемдей турганы билдирилди.

Семинардан кийин студенттер дене тилинин күчүн дагы жакшыраак түшүнүүгө жана өнүктүрүүгө мүмкүнчүлүк алышты жана интерактивдүү тиркемелер, мисалдар менен теманы жакшыраак түшүнүүгө мүмкүнчүлүк алышты.

Студенттердин инсандык өнүгүү жана кеңешүү борбору тарабынан  студенттерге өткөрүлгөн ушундай иш-чаралар алардын бир гана окуудагы жетишкендиктерине эмес, ошол эле учурда жеке өнүгүүлөрүнө да салым кошууну улантып келет.

ММК жана коомчулук менен байланыш бөлүмү