2023-10-02

ТУРУКТУУЛУК ЖАНА ДИН СЕМИНАРЫ

КТМУнун теология факультетинде «Туруктуулук жана дин семинары» болуп өттү. Факультеттин мүчөсү доц. Dr. Наил КАРАГӨЗ уюштурган семинарга факультеттин деканы, бөлүм башчылар, окутуучулар жана аспиранттар катышты. Туруктуулуктун жана теологиянын кесилишкен жерлерин аныктоо үчүн уюштурулган семинарда жана бул пункттарда чыгарыла турган академиялык изилдөөлөр эки тармактын ортосунда көптөгөн байланыштуу чекиттер бар экени аныкталды. Бул пункттар тренинг жолугушууларынын, макалалардын жана башка академиялык изилдөөлөрдүн предмети болушу мүмкүн экендиги ортого салынды. Ошентип, өзгөчө жаш академиялык кандидат аспиранттар ар түрдүү тармактарда академиялык өндүрүштү чыгара аларын көрө алышты. Институционалдык бирдикти бекемдөөгө салым кошкону байкалган семинар мындай жолугушууларды тез-тез өткөрүп турууну каалоо менен аяктады.