2023-06-15

Кара-Балта Осмон медресесинде зыярат (доц. Бакыт Мурзариамов - окутуучу, док. Сотволдиев Хаиитмирза - И.о. доц. док. Айтмамат Кариев)

10.06.2023-жылы КТМУнун теология факультетинин деканынын орун басары доц. Dr. Бакит Мурзураимов, док. Сотволдиев Хаиитмирза жана жардамчы. доц. Dr. Айтмамат Кариев чакыруу менен Кара-Балтадагы Осмон медресесинде болду. Факультетибиздин окутуучулары медресенин бүтүрүү аземине жана доц. Dr. Бакыт Мурзариамов медресенин бүтүрүүчүлөрүнө келечектеги окууларына ийгиликтерди каалады. Бүтүрүү аземинен кийин медресенин администрациясынын имаратында бүгүнкү күндө диний билим берүү мекемелериндеги көйгөйлөр, бул диний мекемелер арасында тажрыйба алмашуу, билим берүүдөгү кемчиликтерди жоюу сыяктуу маселелер талкууланды. Жыйынтыгында эки мекеменин мүчөлөрүнүн бул кадамдары коомго да, мекемелерибизге да пайдалуу болот деген үмүт айтылды.