2024-03-15

Аялдар үчүн "берекелүү Рамазан" программасы 2024 - I

2024-жылдын 11-мартында «Рамазан панели» менен аялдар үчүн 2024-жылдын түшүмдүү Рамазан программасынын ачылышы болду. Иш-чара КТМУнун теология факультетинин айым кызматкерлери жана студент кыздар тарабынан уюштурулду.

Панелдеги изилдөө. кенже илимий кызматкер. Жазгүл ЖОЛАЛИЕВА «Орозонун даанышмандыгы», кенже илимий кызматкер Алтынай КУРМАНБЕКОВА “Рамазан – Куран айы”, магистрант Акинай Шамилбек Кызы “Орозодогу жалпы маселелер”, магистрант Бейза ДЕМИР “Келгиле, Кураныбызды тааныйлы” деген темада баяндама жасашты. Жыйындын соңунда суроо-жооп сессиясы болду. Панель зор кызыгуу менен угулду.

Панельден кийин сөздү 4-класстын окуучусу Дилрабо Халматова жасады. Панель жана талкууга 100гө жакын адам жана университеттин студенттери катышты.

2024-жылдын 14-мартында Венера АКЕЛЕНОВА тарабынан Аялдар үчүн түшүмдүү Рамазан программасынын алкагында "Өзүн-өзү тарбиялоо" аттуу семинар өттү. Семинарга 150гө жакын аудитория катышты. Семинардын соңунда баяндамачыга жана активдүү катышуучуларга белектер тапшырылды.

Аны Мукабеле агайдын шакирти Акинай Шамилбек кызы окуду.

Бул программа Рамазан айы бою уланат.