2024-05-07

Бүтүрүүчүлөр менен жолугушуу

Бүтүрүүчүлөр менен жолугушуу - 1

2024-жылдын 15-мартында Теология факультетинин студенттери жана бүтүрүүчүлөрү “Бүтүрүүчүлөр менен жолугушуу” иш-чарасына чогулушту. Иш-чарага факультеттин студенттери жана окутуучулары катышты. Ачылыш сөздү айтуу үчүн факультетибиздин рес. Караңыз. Казггүл КОЛАЛИЕВА сөз алып, мындай иш-чаралар бүтүрүүчүлөр катары чогулуп, бири-бирибизге колдоо көрсөтүп, жаңы байланыштарды түзүүгө мүмкүнчүлүк түзөрүн, ошондой эле карьералык саякатында тажрыйбасы менен бөлүшкүсү келген көптөгөн адамдар менен жолугушууга мүмкүнчүлүк түзөрүн белгиледи. бүтүрүү.

Иш-чарада факультетибиздин бүтүрүүчүлөрү тарабынан Жибек КЕНЦЕБЕК КЫЗЫ «Жаттоо жөнүндө жалпы маалымат» жана Каркынай ДОРДОЕВА «HASEKİ билими жөнүндө жалпы маалымат» аттуу презентацияларды жасашты. Иш-чара бүтүрүүчүлөргө жана студенттерге бири-бири менен баарлашууга, байланыштарын чыңдоого жана дипломдон кийинки карьерасындагы тажрыйбалары менен бөлүшүүгө шарт түздү. Иш-чарада бүтүрүүчүлөр ар тармактын ийгиликтүү адистери менен таанышууга мүмкүнчүлүк алышканын жана карьерасында олуттуу ийгиликтерге жетишкендиктерин айтышып, жаңы бүтүрүүчүлөргө жана башка студенттерге кесип кеңештерин беришти.

Факультеттин окутуучулары жана студенттери катышкан бул иш-чара кызыгуу менен коштолду. Иш-чаранын аягында факультеттин катчысы Руфия ХИСАМУТДИНОВЕ жана илимий ассистент. Бүтүрүүчүлөрүбүзгө белектерди жана ыраазычылык баракчаларын Cazgül COLALİEVA тапшырды.