2022-06-06

СЕМИНАР: ТҮРК ИСЛАМ ИСКУССТВОСУНДАГЫ ДИНИ АРХИТЕКТУРАЛЫК МЕЙКИНДИКТИН ӨНҮГҮҮСҮ (ДОК. ОКУТУУЧУ ГҮННУР АЙДОГДУ)

КТМУнун теология факультети уюштурган онлайн семинарлардын бул жумадагы коногу Эскишехир Османгази университетинин теология факультетинин окутуучусу док. Гулур Айдогду болду. Гибрид катары 2022-жылдын 03.06.теология факультетинин №209 амфитеатрында өткөрүлгөн семинарда док. Айдогду «Түрк-Ислам искусствосунда диний архитектуралык мейкиндиктин өнүгүшү» темасында кеңири баяндама жасады.
Презентациядан кийин, док. Айдогду угуучулардын суроолоруна жооп берди. Семинардын соңунда теология факультетинин деканы проф. док. Кемал Полат, катышуусу жана пайдалуу баяндамалары үчүн, док. Гүннур Айдогдуга ыраазычылык билдирди.