2023-05-22

Бириккен Улуттар Уюмунун Азык-түлүк жана айыл чарба уюмунун (ФАО), Бириккен Улуттар Уюмунун Айлана-чөйрө программасынын (ЮНЕП), Бүткүл дүйнөлүк саламаттыкты сактоо уюмунун (ВОЗ) жана Бүткүл дүйнөлүк жаныбарлардын ден соолук уюмунун (WOAH) салымдары менен

Университетибиздин ветеринария факультетинин мучесу доц. Др.Улаш Ажароз, «Тажикстанда микробго каршы туруштук берүү» деп аталган долбоордун алкагында биринчи кезектеги иш-аракеттерди колдоо үчүн саламаттыкты сактоонун бир потенциалын жогорулатуу» ал Тажикстанда аары оорулары боюнча адис катары балчыларга биокоопсуздук боюнча тренинг өткөрдү. КТМУнун Ветеринария факультети Кыргызстанда да, аймактагы мамлекеттерде да мал чарбачылыгын өнүктүрүүгө салым кошууну улантууда.