2021-12-31

Студенттердин 1-улуттук конференциясы болуп өттү.

Шейшемби күнү, 2021-жылдын 28-декабрында ветеринария илимине салым кошо турган таланттуу жаштардын билимин жана өзүнө болгон ишенимин арттыруу, аларга дем берүү жана колдоо көрсөтүү максатында 1-Улуттук студенттик конференция болуп өттү.
Ачылыш сөзүндө факультетибиздин деканы Проф. док. Исмаил Шен биринчи жолу баштаган конгрессибиздин салт катары уланып, мындан ары салтка айланып, эл аралык масштабга ээ болушуна тилектештигин билдирди. Съездди уюштурууда зор аракеттерди жасап, Доц. док. Калиман Касымалиева студенттердин презентацияларында ийгиликтерди каалады.
Презентациялардын соңунда студенттер үчүн kahoot.it программасы менен тест уюштурулду. Бул сынактын жыйынтыгында биринчи 3 студентке деканат тарабынан белектер берилди. Программа конференцияда баяндама жасаган студенттерге сертификаттарды тапшыруу менен аяктады.

Конференциянын модераторлору; Аксамай Исмаилова, Аксамай Исмаилова, Эрсин Ялчын, Элмира Адемова негиз болгон.