2023-03-29

Абдүлкерим Сатук Бугра Хан мечитинде аялдар үчүн "Мубарак Рамазан" программалары

Рамазан айынын урматына 27.03.2023-жылы Сатук Бугра Хан ишке ашыруу мечитинде аялдар үчүн "Берекелүү Рамазан" программасы башталды. Бул программа Рамазан айынын аягына чейин уланат. Орозо айында күн сайын саат 15:30да факультеттин кыз-келиндерине диний темада семинарлар берилип, андан соң Куран окулуп, хаттамалар окулуп турат. Программа бардык кызыккан аялдар үчүн ачык. Биздин программа факультетинин лектор. Ага окутуучу Миргүл Бекмурзаева, кенже илимий  кызматкерлер Жазгуль Жолалиева жана Алтынай Курманбекова жана PhD докторанты Дилноза Рахматиллаеванын координациясында өтүүдө. Мындан сырткары факультетибиздин 2-4-класстары Куран хатымдары боюнча кызмат көрсөтүшөт.