2024-02-26

Оштук аалым Сиражуддин ал-Оший

2024-жылдын 14-февралында саат 15:20да КТМУнун Теология факультети өзүнүн көз карашы жана миссиясынын алкагында университетибиздин студенттери жана окутуучулары үчүн ар дайымкыдай эле уланып туруучу семинарларынын бирин өткөрдү. Факультетибиздин «Калем студенттик клубу» тарабынан уюштурулган бул семинардын темасы «Оштук Алым Сиражуддин эл-оший» деген тамада ОшМУнун Арашан коомдук илимдер институтунун теология факультетинин Др. Жаркынбай Себетов болду. Ачылыш сөздү клубдун координатору и.о доц. док. Айтмамат Кариев сөз баштап, андан соң студенттердин кызыгуусун жараткан семинарды башталды. Семинардын соңунда факультеттин деканы проф. док. Хасан Айык Баяндамачыга белек жана катышуу сертификатын  тапшырды. Андан кийин, док. Жаркынбай Себетов да биздин китепканага өзунун эмгектерин тартуулады.