2022-06-17

КТМУНУН ЖАТАКАНАСЫНДА (СТУДЕНТТЕР ҮЙҮ) МАЕК: ЖАЗГУЛ ЖОЛАЛИЕВА

КТМУнун Студенттик үйүндөгү баарлашуулар маегинде 14.06.2022 шейшемби кечинин коногу Теология факультетинин кенже илимий кызматкериЖ азгул Жолалиева болду. “Исламда бала тарбиясы” деген темада баяндама жасаган жардамчыбыз алгач исламда балдарга берилген маанини айтты. Колалиева балдар Куран жана Сүннөттө «Балдар Аллага аманат», «Балдар сыноо», «Балдар күнөөсүз», «Балдар табиятынан жаралат», «Балдар — кооздук» сапаттарынан өтөөрүн айтты. дүйнө жашоосунун". Андан соң исламда бала тарбиялоодо эмнелерге көңүл буруу керектиги тууралуу маалымат берилип, өзгөчө жаңы төрөлгөн балдарга жасалышы керек болгон диний ырым-жырымдар түшүндүрүлдү. Баяндамада кыргыз үй-бүлөсүндө аткарылып жаткан кээ бир диний жөрөлгөлөр азыркы турмуштан мисалдар менен келтирилди. Чоң кызыгуу менен байкалган баарлашуу жакшы каалоо-тилектер менен аяктады.