2022-03-02

Gıda Mühendisliği Bölüm Öğrencileri JICA tarafından yürütülen ‘Bir Köy Bir Ürün’ Proje uzmanlarının Seminerinde

Тамак-аш инженерия бөлүмүнүн окутуучулар курамы, 4-курстун студенттери жана магистранттардын катышуусунда Кыргызстандагы Эл аралык кызматашуу Япон агенствосу «JICA» тарабынын колдоосунда жана “Одно Село Один Продукт” долбоорунун адистери менен агенствонун семинар салонунда жолугушуу 28-декабрында 2021ж саат 09.00 өткөрүлдү. Жолугушууда долбоордун башкы кенешчиси Акихиса Харагучи (Akihisa Haraguchi) долбоор тууралуу маалыматтарды берди жана долбоордун алкагында өндүрүлгөн продукциялар менен таанышууну долбоордун башкы адиси Сайкал Суйунбекова өткөрдү. Ошондой эле, адистер менен студенттер ортосунда тамак-аш тармагында жана долбоор алкагында маектешүү менен, жыйынтыганда тамак-аш инженерия бөлүмүнүн бүтүрүүчүлөрүнө жумуш ордулары сунушталды.

Gıda Mühendisliği Bölümünün Öğretmenleri, IV sınıf  ve yüksek  Lisans program öğrencilerinin katılımı ile Uluslararası Japon Ajansı «JICA» tarafından düzenlenen ‘Bir Köy Bir Ürün’ Proje uzmanları ile seminer gerçekleşmiştir. Seminerde «JICA» Ajans Başkanı Akihisa Haraguchi proje hakkında, Proje Uzmanı Saykal Süyünbekova üretilen ürünler hakkında bilgileri sunmuştur. Seminer üzerinde Bölümüzün öğrencilerine iş yeri «JICA» tarafından teklif edilmiştir.