2022-03-02

Gıda Mühendisliği Bölümünde Kant-Süt şirket Yöneticileri ziyarette

Тамак-аш инженерия бөлүмүндө 02.02.2022ж. ОсОО “Кант-Сүт” өндүрүштүн жетекчилери менен жолугушуу өткөрүлдү. Жолугушууда инженердик факультеттин деканы профессор Мехмет Кобья катышты жана чогуу алып барууга иш чараларды сунуштады. Ошондой эле бөлүмдүн профессордук-окутуучулар курамы менен өндүрүштүн ар тараптуу иш алып баруусу тууралуу талкуулар жүргүзүлдү. Жыйынтыгында тамак-аш инженерия бөлүмү менен өндүрүштүн ортосунда кызматташуусу тууралуу чечимге келишти.

Gıda Mühendisliği Bölümünde 02.02.2022 tarihinde Kant-Süt şirketinin yöneticileri ziyarette bulunmuşlar. Bu toplantıda Mühendislik Fakültesi Dekan Vekili Prof. Dr. Mehmet Kobya Sanayi ve Bölümün İş Birliği hakkında görüşlerle paylaştı. Kant-Süt şirketinin yöneticileri ve Gıda Mühendisliği Bölümünün Öğretim Elamanları ile olan bu toplantıda İş Birliği hakkında Karar alınmıştır.