2023-05-24

Глобалдык тенденциялардын алкагында туруктуулук (доц. док. Сезер Бозкуш Кахьяоглу)

2023-жылдын 12-майында Теология факультетинде студенттерибиз үчүн жума күндөрү өткөрүлүүчү эркин трибунада жума сүйлөшүүлөрүнүн коногу Экономикалык жана административдик илимдер факультетибиздин деканыны доц. док. Сезер Бозкуш Кахьяоглу. Ачылыш сөзү Туруктуу өнүгүү комиссиясынын төрагасы жана теология факультетинин профессордук-окутуучулар курамы Проф. док. Кемал Полат тарабынан жасалды. доц. док. Сезер Бозкуш Кахьяоглу бул семинарда «ГЛОБАЛДЫК ТЕНДЕНЦИЯЛАРДЫН АЛКАГЫНДАГЫ ТУРУКТУУЛУК» темасында баяндама жасады. Буга ылайык, туруктуу өнүгүү максаттарынын алкагында илимде дисциплиналар аралык изилдөө жана кызматташтык үчүн потенциалы жогору аймак катары туруктуулук жана социалдык жоопкерчилик концепциялары бааланды. Ошону менен бирге, Бириккен Улуттар Уюму тарабынан түзүлгөн PRIME платформасынын мүчөсү катары теология факультетинин студенттерине биздин Кыргызстан Түркия Манас университетинин эл аралык жана социалдык пайда алып келүүгө салым кошо турган биргелешкен долбоорлорду ишке ашыруу максаттары тууралуу маалымат берилди. "Университеттен тышкары" мамилеси. Теология факультетинин стратегиялык максаттарын жана милдеттерин туруктуу өнүгүү менен айкалыштырууга багытталган “Жоопкерчиликтүү университет, жашыл университет” жана “Туруктуу университет” аныктамалары жана концепциялары боюнча студенттерибиздин ой-пикирлери жана сунуштары талкууланган интерактивдүү маек болуп өттү.